Dlaczego warto ubezpieczyć swój pojazd w firmie Ergo Hestia?

Każdy kierowca zastanawia się, jak najkorzystniej ubezpieczyć swój samochód. W Polsce działa kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych, których oferty można znaleźć na oddzielnych stronach internetowych. Ergo Hestia jest jedną z firm, które pozwalają na wykupienie różnego typu ubezpieczeń komunikacyjnych. Cenę składki ubezpieczeniowej można sprawdzić, korzystając z kalkulatora ubezpieczeń dostępnego na stronie internetowej firmy.

Rozszerzona polisa OC

Podstawowym ubezpieczeniem dla każdego kierowcy jest polisa OC. Zabezpiecza przed skutkami zdarzeń wywołanych przez osobę ubezpieczoną. W firmie Ergo Hestia kierowca może liczyć na korzyści takie jak Bezpośrednia Likwidacja Szkód oraz dodatkowe usługi, bez konieczności uiszczania dodatkowej opłaty. Szkodę komunikacyjną można zgłosić do swojej firmy ubezpieczeniowej, niezależnie od tego, kto ponosi odpowiedzialność za kolizję. Ergo Hestia bierze na siebie odpowiedzialność za kontakt z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy, a także oferuje szybką pomoc drogową.

Ubezpieczenie Car Assistance

Kolejne korzyści można odnieść po wykupieniu ubezpieczenia Car Assistance. Ergo Hestia pokrywa wtedy koszt udzielenia pomocy kierowcy na drodze, nawet w trybie całodobowym. Obejmuje to nie tylko serwis w trakcie podróży, ale także wsparcie podczas usuwania awarii w miejscu zamieszkania. Pewną nowością jest zabezpieczenie transportu roweru lub możliwość pokrycia kosztów serwisu rowerowego.

Ochrona w ramach Autocasco

Ergo Hestia pozwala także na ubezpieczenie bagażu przewożonego w aucie. Dotyczy to przedmiotów osobistych, w tym urządzeń mobilnych, a więc smartfonów, tabletów i laptopów. Przez cały okres obowiązywania umowy może być zachowywana stała suma ubezpieczenia. Ponadto Ergo Hestia gwarantuje ochronę utraty zniżki w ramach ubezpieczenia Autocasco. Udogodnienia te powodują, że do kalkulacji odszkodowania stosowana jest wartość auta z dnia podpisania umowy, a zniżki nie są tracone nawet po zgłoszeniu szkody komunikacyjnej. W niektórych przypadkach warunkiem może być jednak przedłużenie polisy AC na następny rok bez zmiany parametrów.

iHestia, czyli pełna obsługa online

Polisy proponowane przez firmę Ergo Hestia można wykupić bez wychodzenia w domu przez Internet. Służy do tego serwis o nazwie iHestia, dzięki któremu można dokonać pełnej obsługi umowy, a także zgłaszać szkody komunikacyjne. W ten sam sposób możliwe jest dokonanie zgłoszenia zakupu lub sprzedaży pojazdu, jak również pobieranie ważnych dokumentów w wersji cyfrowej. Składka ubezpieczeniowa może być rozłożona na raty, dzięki czemu koszt ubezpieczenia w firmie Ergo Hestia nie będzie wiązał się z nadmiernym obciążeniem domowego budżetu.